یکشنبه, 03 تیر 1397 - Sunday, 24 June 2018
کد خبـر : 258
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۲
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

پرونده درخشان شورای نگهبان ستودنی است

امام جمعه موقت دیّر گفت: پرونده درخشان شورای نگهبان ستودنی و قابل توجه است و در جاهایی همچون تصویب قوانین و انتخابات که کار به تنگنا می‌رسد شورای نگهبان مانع از ایجاد انحراف در اسلام، نظام و قانون اساسی می‌شود.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم سعیدی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندر دیّر اظهار داشت: آزادسازی موصل پیام‌هایی همچون شکست طرح  تشکیل خاورمیانه جدید و نقش بر آب‌شدن توطئه اختلاف شیعه و سنی را به همراه داشت و با شکستن کمر داعش، استکبار جهانی، آمریکا، اسرائیل، انگلیس، عربستان و دیگر روبه‌صفتان را به انزوا کشاند.

وی با اشاره به این که دشمن همواره به فکر براندازی نظام مقدس ما بوده است، تصریح کرد: فتنه‌گران سال 88 همان افرادی بودند که در فتنه کوی دانشگاه در سال 78 در صدد قراردادن قشر دانشجو در مقابل نظام بودند که راه به جایی نبردند و مسوولین باید هوشیار باشند تا فتنه دیگری بپا نشود.

خطیب جمعه دیّر عامل روسیاهی فتنه‌گران را وحدت و بصیرت مردم و پیروی از رهبری دانست و تصریح کرد: دشمن باید بداند مردم ما پای ارزش‌های نظام، انقلاب و ولایت فقیه ایستاده‌اند و مشکلات باعث نمی‌شود که از نظام دست بکشند.

وی اضافه کرد: ثمره گشایش مجلس خبرگان رهبری انتخاب خلف صالح امام، مقام معظم رهبری بود که تا امروز در مقابل جهان‌خواران و مستکبرین محکم ایستاده است و باید قدردان رهبر عزیزمان و دستاوردهای مجلس خبرگان باشیم.

سعیدی درباره سال‌روز تشکیل شورای نگهبان گفت: پرونده درخشان شورای نگهبان ستودنی و قابل توجه است و در  جاهایی همچون تصویب قوانین و انتخابات که کار به تنگنا می‌رسد شورای نگهبان مانع از ایجاد انحراف در اسلام، نظام  و قانون اساسی می‌شود.

وی عنوان کرد: دشمن همچنان در قضیه برجام به بدعهدی‌های خود ادامه می‌دهد و با سخنان یاوه و نسنجیده به ملت و مسوولین ما توهین می‌کند که ما از کمیته نظارت بر برجام می‌خواهیم هر چه سریعتر منویات رهبری را در این راستا اجرایی و جواب یاوه‌گویی‌های دشمن را بدهد.

امام جمعه موقت دیّر تصریح کرد: تصمیم ارزشمند امام در پذیرش قطعنامه 598  شورای امنیت سازمان ملل در کنار جام زهربودن ثمرات ارزشمندی برای نظام و انقلاب داشت و دشمن باید بداند ملت ما اگر چه اعتقاد به صلح دارد  اما در مواقع حساس همچون جنگ تحمیلی اگر شاهد هجوم دشمن باشد ایستادگی جانانه خواهد کرد.

وی گفت : امام جعفر صادق(ع) با ترویج حوزه‌های علمیه و مبارزه مخفیانه و تشکیلاتی و منسجم و تربیت نیروهای متخصص در حوزه فرهنگ و دینی و مذهب ریشه یک حکومت علوی را بنیان‌گذاری کرد.

خطیب جمعه دیّر با اشاره به راه‌کاره‌های ایجاد خانواده معنوی افزود: تشکیل خانواده بر مبنای اخلاق و معنویت، انجام واجبات و ترک محرمات و انتخاب الگوهای ارزشی می‌تواند فضای خانواده‌ها را معنوی‌تر کند.

وی با انتقاد از بر زمین ماندن  فریضه امر به معروف  ونهی از منکر در جامعه اظهار کرد: در مقابل کسانی که ارزش‌های اسلامی را زیر سوال می‌برند و به مقدسات و ارکان نظام و رهبری توهین می‌کنند تماشاچی نباشیم و بیش از پیش  از ارزش‌ها پاسداری کنیم.

 امام جمعه موقت دیّر یاد آور شد: دولت‌های مختلف در بحث رفاه اجتماعی خدمات ارزنده ای داشته‌اند اما نیاز است به افراد محروم جامعه که زیر پوشش نهاد های حمایتی قرار دارند بیشتر توجه شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه