پنج شنبه, 23 آذر 1396 - Thursday, 14 December 2017
کد خبـر : 279
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

در عرصه طراحی دانش‌بنیان، استان بوشهر در کشور الگوست

v

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: در عرصه طراحی دانش‌بنیان مانند تولید پیوست‌های فرهنگی، کتب مورد نیاز حوزه‌های علمیه و توسعه مراکز استراتژیک مثل دانش هسته‌ای و تجارت الکترونیک، استان بوشهر در سطح کشور الگوست.

 آیت الله غلامعلی صفایی‌بوشهری بعد از ظهر امروز در نشست با رئیس و مسوولان جهاد دانشگاهی کشور در بوشهر اظهار داشت:در ساختار یک نظام اگر به دانش و فناوری و تبدیل دانش به محصول در سطح ملی و بین‌المللی توجه نشود و برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت جهادی صورت نگیرد نظام با چالش‌های جدی روبرو خواهد شد به همین جهت توجه به علم و دانش و فناوری یک ضرورت استراتژیک است.

وی با بیان این که دانش و علم هم دارای فضیلت و هم مایه اقتدار جامعه و یک نظام است، افزود: اگر در جامعه به علم و دانش و مدیریت علم در تولید و استفاده کارآمد از محصول به بهره‌وری توجه شد قطعاً استقلال آن تامین خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: حوزه علم فوق‌العاده مهمی است که بر اساس عقل و تجربه به دست می‌آید که باید با شتاب بیشتر و مدیریت جهادی به این مسئله توجه شود .

وی ادامه داد: ضروری است تلاش دانش بنیان خود را در این زمینه عرضه کنیم و رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز در این راستا مدنظر قرار داده شود.

صفایی‌بوشهری با بیان این که توجه به علم، رشد، خودکفایی و تبدیل علم به محصول و توسعه فرهنگی انقلاب از وظایف جهادی است عنوان کرد:  استان بوشهر از دیرباز به دلیل شرایط جغرافیایی دانش و علم، مهد تمدن بزرگانی همچون علامه بلادی با ۸۷ کتاب است که هم اکنون در رفع شبهات وهابیت کارآمد بوده و پیوست فرهنگی نیروهای مسلح که در ۱۰۰ سال پیش در همین استان تدوین شده هم اکنون در حال اجراست.

وی ادامه داد: در عرصه طراحی دانش‌بنیان، استان بوشهر الگو بوده که بنده آن را به رهبری ارائه داده‌ام و همچنین کتاب‌های درسی حوزه علمیه نیز در بوشهر تهیه و تدوین می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهریادآور شد: در عرصه توسعه مراکز استراتژیک مثل دانش هسته‌ای و تجارت الکترونیک نیز فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و ایجاد دبیرخانه مدیریت علم، دانش و فناوری در بوشهر نیز در حال انجام است.

وی ادامه داد: پیوست‌های فرهنگی کشور در استان بوشهر انجام شده و هم اکنون در حال تهیه و تدوین آن برای عرصه بین المللی هستیم.

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه