یکشنبه, 03 تیر 1397 - Sunday, 24 June 2018
کد خبـر : 313
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۱
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

رفع نواقصات دولت یازدهم باید سرلوحه رئیس دولت دوازدهم قرار گیرد

امام جمعه موقت بوشهر گفت: دولت یازدهم نواقصاتی نیز داشت که با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری در روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری، باید سرلوحه دولت دوازدهم برای رفع آنها قرار گیرد.

حجت‌الاسلام سیدغلامرضا هاشمی در خطبه های این هفته نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: میلاد با سعادت هشتمین کوکب آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا(ع) را خدمت همه مردم استان بوشهر تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با بهره‌گیری از سیره و سنت این امام بزرگوار در زندگی‌مان بتوانیم مسیر خوشبختی و قرب الهی را بپیماییم.

وی افزود: در دوران امامت این امام بزرگوار شاهد رونق علم و شکوفایی آن با سیاست و امور اجتماعی بودیم که به سبب پایه‌گذاری یک نهضت علمی شاگردانی پرورش یافتند که در اشاعه مکتب اهل بیت و دیگر خاندان امام رضا(ع) در کشورمان تاثیرگذار بودند. 

امام جمعه موقت بوشهر با اعلام این که این هفته شاهد حضور خادمان رضوی در استان بوشهر در قالب جشن‌های زیر سایه خورشید بودیم ، تصریح کرد: فضای استان با حضور این خدام، متبرک به یاد و نام امام هشتم شد که استقبال خوب و مناسب مردم استان بوشهر از خدام، نشان از عمق محبت و شیفتگی مردم استان بوشهر نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

هاشمی با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب گفت: برگذاری این مراسم نشان داد که رئیس‌جمهوری در کشور مسلمان ایران با تنفیذ ولی فقیه مشروعیت پیدا می‌کند که روز گذشته شاهد بودیم حکم ریاست جمهوری که صلاحیت امور کشور دارد توسط مقام معظم رهبری به حجت‌الاسلام حسن روحانی تنفیذ شد.

وی ادامه داد: این مراسم و این نوع تقدیم حکم نباید به عنوان یک کار تشریفاتی در نظر گرفته شود بلکه حکم تنفیذ رهبر معظم انقلاب به رئیس‌جمهوری سبب می‌شود که رئیس‌جموری بتواند به شکل قانونی و شرعی از اختیارات پیش‌بینی شده در قانون اساسی برای مسائل اجرایی مملکت استفاده کند.

امام جمعه موقت بوشهر ادامه داد: امانتداری، سیاست‌‌گذاری، داشتن سعه صدر و ارتباطات بین‌المللی بر اساس منافع جمهوری اسلامی باید در دستور کار رئیس دولت دوازدهم قرار گیرد که به خوبی در حکمی تنفیذی مقام معظم رهبری به رئیس‌جمهوری دیده می‌شود.

وی ادامه داد: دولت یازدهم نواقصاتی نیز داشت که با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری در روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری، باید سرلوحه دولت دوازدهم برای رفع آنها قرار گیرد.

هاشمی یادآور شد: نقش رئیس جمهوری برای ایجاد تعامل در عرصه بین‌الملل و مقابله با هر نوع سلطه بیگانگان با داشتن یک اقتدار ضروری است ضمن این که رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نیز باید مد نظر داشته باشد.

وی با گرامی‌داشت 17 مرداد روز خبرنگار و تبریک این روز به فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی عنوان کرد: امانت‌داری، حقیقت‌یابی و حقیقت‌گویی از جمله مهمترین وظایفی است که بر دوش خبرنگاران قرار دارد که انتظار می‌رود با همین شرایط به دنبال مطالبات مردم گام بردارند هر چند که در استان بوشهر عملکرد خوبی را از خبرنگاران شاهد هستیم.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0

Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Comments are now closed for this entry