یکشنبه, 03 تیر 1397 - Sunday, 24 June 2018
کد خبـر : 321
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۸
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

توجه به محرومین و مستمندان از صفات برجسته حضرت امام رضا (ع) است

معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: توجه به محرومین و مستمندان از صفات برجسته حضرت امام رضا (ع) است.

حجت‌الاسلام سیدعلی پناه محمودی‌نیا ظهر چهارشنبه در نشست فعالان تبلیغی ضمن تبریک دهه کرامت و فرا رسیدن میلاد حضرت امام رضا (ع) اظهار داشت: توجه به محرومین و مستمندان از صفات برجسته حضرت امام رضا (ع) است.

معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در سخنانی به تشریح برنامه ها و فعالیت های اداره کل در دهه کرامت پرداخت.

وی ادامه داد: همواره نوع رفتار ملت ها و حکومت ها با فقیران با رفتار آنان در برابر اغنیا متفاوت بوده و این دوگانگی بی‌عدالتی‌ها و محرومیت های قشر فقیر جامعه را به همراه داشته و نظام طبقاتی را بر جامعه حاکم کرده است.

حجت الاسلام محمودی نیا گفت: جهان امروز هم چنان شاهد رفتارهای جاهلی مدرن با فقیران است و مدعیان رهبری جهان گرچه شعار حاکمیت نظام هماهنگ حقوق فقیر و غنی را سر داده اند لیکن در عمل به مسئولیت خود عمل نکرده اند.

وی افزود: تنها رهبران دینی و معصومان علیهم السلام هستند که در گذر زمان راهکارهای برون رفت فقیران از محرومیت‌ها را عملی کرده اند، لذا سیره رفتاری و اجتماعی همه معصومین به‌ویژه امام رضا بیانگر این مطلب است حضرت با فقرا مانوس بود با آنها غذا می خورد با آنها جلوس داشت و فقرا را تکریم می کرد اموال خود را میانه مستمندان تقسیم می‌کرد.

معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر اظهار امیدواری کرد همه از سیره عملی معصومین به ویژه علی ابن موسی الرضا علیه السلام تاسی کنیم و توجه جدی به فقرا و مستمندان و محرومین جامعه داشته باشیم.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Comments are now closed for this entry